Mapplethorpe

MAPPLETHORPE

Spojrzenie na życie fotografa Roberta Mapplethorpe'a od momentu narodzin jego sławy w latach siedemdziesiątych, aż po przedwczesną śmierć w 1989 roku.

Mapplethorpe – opis

Robert Mapplethorpe był jednym z najbardziej znanych, ale i kontrowersyjnych fotografów XX wieku. Jego specjalność stanowiły czarno-białe portrety słynnych aktorów, muzyków, ale także osób związanych z nowojorskimi kręgami S&M. Opowieść rozpoczyna się w momencie, gdy Mapplethorpe wraz ze swoją ówczesną żoną, Patti Smith, wprowadza się do Hotelu Chelsea – miejsca, gdzie gości się i mieszka amerykańska bohema lat siedemdziesiątych. Fotograf wkracza w ten świat ze swoim aparatem tworząc zdjęcia, które weszły do historii sztuki.

Mapplethorpe – obsada i twórcy

„Mapplethorpe” to obraz biograficzny opowiadający o jednym z najbardziej kontrowersyjnych fotografów XX wieku. Film wyreżyserowała Ondi Timoner („Wszystko na widoku”, „DIG”), a w tytułowego bohatera wciela się Matt Smith („The Crown”, „Doktor Who”). W pozostałych rolach występują: McKinley Belcher („Przejście”, „Ozark”), Carolyn McCormick („Co nas kręci, co nas podnieca”, „Mój własny wróg”), Marianne Rendón („Oszuści”, „Bliźnięta”) i Tina Benko („Czy mi kiedyś wybaczysz?”, „Braterstwo”).

Mapplethorpe – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.