Mallory

MALLORY

Pełen emocji film dokumentalny o walczącej z losem kobiecie, której udaje się w końcu zmienić swoje życie na lepsze. Kapitalnie zrealizowany obraz niesie ze sobą nadzieję i na długo zostaje w pamięci widzów.

Mallory – streszczenie

Bohaterka obrazu, Mallory, nigdy nie miała łatwego życia. Uzależniona od narkotyków dziewczyna zaszła niespodziewanie w ciążę. Po urodzinach syna starała się ze wszystkich sił skończyć z nałogiem. Marzeniem kobiety było znalezienie prawdziwego domu dla siebie i dziecka. Chciała zapomnieć o mrocznej przeszłości i zacząć życie na nowo. Z czasem udało jej się wyjść na prostą. Skończyła szkołę i znalazła pracę, w której może pomagać innym zagubionym ludziom. Inspirujący dokument, który udowadnia, że człowiek jest w stanie poradzić sobie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Jego bohaterce udało się, dzięki ogromnej determinacji i samozaparciu, zerwać z niszczącym nałogiem i zawalczyć o lepszą przyszłość dla siebie i syna.

Mallory – twórcy

Nagrodzona Europejską Nagrodą Filmową, doświadczona dokumentalistka Helena Třeštíková (Rene, Zgubne piękno) śledzi przez 13 lat poczynania Mallory i pokazuje jej niełatwą, pełną przeciwności drogę do lepszego życia.

Mallory – nagrody

Produkcja została wyróżniona Nagrodą Festiwalową na MFF w Karlowych Warach.

Mallory – gdzie obejrzeć?

Dokument jest dostępny online w serwisie VOD player.