Mała czarownica

THE LITTLE WITCH

Jaka kara może spotkać małą czarownicę za podglądanie tańczących wiedźm? Otóż będzie musiała nauczyć się wszystkich zaklęć z Wielkiej Księgi Czarów!

Mała czarownica – opis

Mała czarownica ma tylko 127 lat i jest za młoda, żeby wziąć udział w Sabacie. Ciekawość bierze jednak górę nad zasadami i z ukrycia podgląda to wyjątkowe wydarzenie. Niestety, ktoś ją przyłapuje i za karę będzie musiała w zaledwie rok nauczyć się wszystkich zaklęć z Wielkiej Księgi Czarów. Nauka idzie jej opornie; poza tym dziewczyna woli swoimi czarami służyć dzieciom. Kiedy dowiaduje się o tym Rumpumpel, zła wiedźma decyduje nie dopuścić młodej czarownicy do egzaminu. Ale dziewczyna nie daje za wygraną i w Rumpumpel stara się odkryć pierwiastki dobra. Nie wie jednak, że taki obrót spraw może wstrząsnąć całym światem czarownic…

Mała czarownica – obsada i twórcy

Reżyserem tej familijnej komedii jest Mike Schaerer („Warmth”, „Mali bohaterowie”). W obsadzie aktorskiej znaleźli się między innymi: Karoline Herfurth („Pachnidło: Historia mordercy”, „Lektor”), Axel Prahl („Pianista”, „Czerwony balon”), Suzanne von Borsody („Biegnij, Lola, biegnij”, „Roszpunka”).

Mała czarownica – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player w polskiej wersji językowej.