Magiczne buty

Like Mike

Czy para znoszonych adidasów może odmienić los nieszczęśliwego chłopca z sierocińca? Tak, pod warunkiem, że należały kiedyś do samego Michaela Jordana, a teraz posiadają magiczną moc!

Magiczne buty – opis

14-letni Calvin Cambridge nie ma lekko w sierocińcu, w którym mieszka. Nie dość, że nie realizuje swoich marzeń, to jeszcze dostaje w kość od miejscowych osiłków. Jego los się zmienia, gdy odnajduje tajemnicze buty z inicjałami „MJ”. Chłopiec jest przekonany, że należały one kiedyś do jego sportowego idola Michaela Jordana i dzięki nim uda mu się wreszcie osiągnąć wielki sukces. Niestety, jeden z jego wrogów kradnie cenne buty i rzuca na linę wysokiego napięcia. Podczas nocnej burzy w adidasy trafia błyskawica i nabierają one magicznej mocy. Calvin zaczyna grać w kosza całkiem jak jego idol. Niestety, na drodze do realizacji marzeń chłopca staje niegodziwy dyrektor sierocińca.

Magiczne buty – twórcy i obsada

„Magiczne buty” to optymistyczna opowieść dla całej rodziny. W roli głównej debiutuje raper Shad Moss, znany również jako Lil Bow Wow. W filmie zobaczymy również Jesse’go Plemonsa („Breaking bad”) oraz wiele gwiazd NBA, m.in. takich jak: Allen Iverson, Karl Malone czy Dirk Nowitzki.