Luz

LUZ

Uciekająca przed śmiertelnym niebezpieczeństwem młoda taksówkarka dociera do zaniedbanego posterunku policji, gdzie szuka pomocy i schronienia przed goniącą ją demoniczną istotą.

Luz - opis

Młoda taksówkarka o imieniu Luz (Luana Velis) przybywa oszołomiona na podupadający posterunek policji. Po drugiej stronie miasta Nora (Julia Riedler) w uwodzicielski sposób wciąga w rozmowę pracującego dla policji psychiatrę – dr. Rossiniego (Jan Bluthardt). Nora jest opętana przez demoniczną istotę, która zdaje się tęsknić za kobietą, którą kocha – Luz. Opowiada doktorowi o buntowniczej przeszłości swojej koleżanki z chilijskiej szkoły dla dziewcząt. Coraz bardziej zagubiony w historii Nory Rossini zdaje się być jej łatwą zdobyczą. Wkrótce jednak zostaje wezwany na posterunek, aby zbadać Luz. Lekarz wprowadza dziewczynę w stan hipnozy, co wywołuje serię retrospekcji z jej życia.

Luz - twórcy i obsada

Niemiecki horror w reżyserii debiutanta Tilmana Singera. Oryginalne dzieło zabiera widza do nietuzinkowego świata tajemnic. W role głównych bohaterów wcielają się Luana Velis, Jan Bluthardt („Miejsce zbrodni”), Nadja Stübiger („Parkour”), Johannes Benecke („Moebius 17”) oraz Julia Riedler („Goster”).

Luz - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.