Luna

LUNA

Zakochana bez pamięci nastolatka musi zweryfikować swoje podejście do rzeczywistości i zacząć postępować w zgodzie z sobą samą.

„Luna” – streszczenie

Szesnastoletnia Luna jest piękna i zabawna. Ma też w życiu dużo szczęścia. Dziewczyna pracuje w wakacje na farmie w południowej Francji w okolicach Montpellier. Nastolatka na zabój zakochana jest Rubenie, dla którego jest w stanie zrobić wszystko. Pewnego razu spędza wieczór z grupą znajomych na suto zakrapianej zabawie i bierze udział w napaści na bezbronnego grafficiarza o imieniu Alex. Kilka tygodni później chłopak niespodziewanie kolejny raz pojawia się w jej życiu.

Czemu warto obejrzeć „Luna”?

„Luna” to francuski dramat z 2017 roku opowiadający o niefrasobliwej nastolatce, która musi dorosnąć i zacząć ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Sprawnie zrealizowane kino młodzieżowe z morałem bawi, uczy i wzrusza. Jego niewątpliwym atutem są nastrojowe zdjęcia południa Francji.

„Luna” – obsada

Reżyserką filmu jest Elsa Diringer. W rolę głównej bohaterki wciela się utalentowana Laëtitia Clément. Obok niej występują także laureat nagrody Cezara Rod Paradot, Lyna Khoudri, Julien Bodet oraz Frédéric Pierrot.

„Luna” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.