Lista

WATCH LIST

Poruszający thriller o kobiecie, która musi walczyć o bezpieczeństwo swoich dzieci w ciemnych zaułkach filipińskiej stolicy.

Lista - opis

Latem 2016 roku nowo wybrany prezydent Filipin, Rodrigo Duterte, rozpoczyna w Manili kampanię antynarkotykową pod nazwą Operacja Tokhang. Lokalni urzędnicy i organy ścigania chodzą od drzwi do drzwi i szukają osób podejrzanych o zażywanie narkotyków. Przychodzą również do Marii (Alessandra de Rossi) i Arturo (Arthur Acuña), którzy trafiają na „drug watch list”. Niedługo potem Arturo zostaje znaleziony martwy na ulicy. Pogrążona w żałobie Maria musi walczyć o trójkę ich dzieci. Zdesperowana, zanurza się w mroczny podziemny świat policjantów i przestępców Manili, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Zdaje sobie też sprawę, że prawda nigdy nie jest czarno-biała. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie, staje twarzą w twarz ze swoimi demonami.

Lista - twórcy i obsada

Scenariusz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, które rozegrały się w Manili w 2016 roku. W tym czasie wiele osób w bezprawny sposób zostało pozbawionych życia przez przedstawicieli władzy państwowej. Reżyserem obrazu jest wyróżniony na Tribeca Film Festival Ben Rekhi ("Waterborne"), a w główne role wcielają się Alessandra de Rossi ("Kołysanka do bolesnej tajemnicy"), Jake Macapagal (serial "Półświaty"), Arthur Acuña (D"ziedzictwo Bourne'a"), Jess Mendoza ("We Will Not Die Tonight') oraz Angeli Bayani ("Melancholia").

Lista - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.