Legenda telewizji

ANCHORMAN: THE LEGEND OF RON BURGUNDY

Will Ferrell w roli nadętego spikera telewizyjnego, który prowadzi wojnę z utalentowaną koleżanką po fachu. Kapitalny scenariusz oraz błyskotliwe dialogi.

Legenda telewizji - opis

Lata siedemdziesiąte XX wieku. Ron Burgundy (Will Ferrell) jest popularnym spikerem telewizyjnym. Mężczyzna znany jest z seksistowskich poglądów. Uważa, co prawda, że kobiety mogą zajmować się dziennikarstwem, ale tylko pod warunkiem, że będą to programy o modzie lub kuchni. Kiedy więc pewnego dnia okazuje się, że Burgundy ma pracować z niezwykle bystrą młodą dziennikarką (Christina Applegate), mężczyzna wpada w złość. Para dość szybko wkracza na wojenną ścieżkę. Co z tego wyniknie?

Legenda telewizji - twórcy i obsada

Brawurowo zagrana komedia z dwukrotnie nominowanym do Złotego Globu Willem Ferrellem („Producenci”, „Przypadek Harolda Cricka”) i zdobywczynią Emmy Christiną Applegate („Ostrożnie z dziewczynami”,  „Kim jest Samantha?”) w rolach głównych. Obok nich występują również Paul Rudd („Stary, kocham cię”, „Ant-Man”), wyróżniony nominacją do Oscara Steve Carell (serial „Biuro”, „Foxcatcher”) oraz David Koechner („Dziękujemy za palenie”, „Dorwać Smarta”). Za reżyserię odpowiada specjalizujący się w komediach Adam McKay („Bracia przyrodni”, „Policja zastępcza”).

Legenda telewizji - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.