Ławeczka

ŁAWECZKA

Kasia pracuje w bufecie na statku wycieczkowym. Pewnego dnia poznaje Piotra, kobieta jednak cały czas ma wrażenie, że zna mężczyznę…

„Ławeczka” – streszczenie

Trzydziestokilkuletnia Kasia mieszka w Szczecinie i pracuje jako kelnerka na wycieczkowym statku kursującym po Odrze, mimo to ledwie wiąże koniec z końcem. Kobieta samotnie wychowuje syna i każdego dnia marzy o wielkiej miłości. Pewnego dnia, siedząc samotnie na ławce, poznaje przystojnego Piotra, który zajmuje się handlem sprowadzanymi z Niemiec samochodami. Oboje szybko orientują się, że kiedyś się już spotkali i spędzili ze sobą noc. Piotr nie pamięta ani okoliczności, ani imienia kobiety, ale to nie wprowadza mężczyzny w zakłopotanie. Piotr nadal uwodzi inne kobiety. Dla Kasi porzuca towarzystwo Andżeli, ale nadal nie jest z nią szczery. Mężczyzna jest przekonany, że uda mu się zdobyć serce atrakcyjnej kelnerki. Nie chce jednak przyznać, jak bardzo mu na tym zależy.

Czemu warto obejrzeć „Ławeczkę”?

„Ławeczka” to polski komediodramat z 2004 roku, który na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni został nominowany do Złotych Lwów. Film ukazuje klasyczną historię kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością.

„Ławeczka” – obsada

Film w reżyserii Macieja Żaka. W role główne wcielają się ulubieńcy widzów – Jolanta Fraszyńska i Artur Żmijewski. Obok nich występują: Artur Pontek, Sylwester Maciejewski i Katarzyna Sadowska.

„Ławeczka” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.