Lato

Leto

Prawdziwa historia o miłości i buncie. Gdy świat ogarnia gorączka punka i glam rocka, dwóch młodych Rosjan marzy o własnych kapelach. Jak wyglądało życie rock’n’rollowca za żelazną kurtyną?

Lato – opis

Czy w ZSRR miłość, wolność i rock’n’roll miały rację bytu? Poznajcie historię Viktora i Mike’a, którzy w latach osiemdziesiątych tworzyli rosyjską sceną rockową. Ten pierwszy jest początkującym, ale wielce utalentowanym kompozytorem i autorem tekstów. Drugi ma już ugruntowaną pozycję. Rządzi leningradzkim undergroundem i jest królem klubu rockowego, gdzie młodzi ludzie dają upust swojej miłości do mocnego grania. Drogi chłopaków przecinają się, co staje się początkiem szalonej, muzycznej przygody. Panowie również zostają połączeni uczuciem do niezwykłej kobiety. Natasza, żona Mike’a, wchodzi w nieszablonową relację z Viktorem. Ich związek kwitnie w niezwykły sposób. Jaki będzie to miało wpływ na karierę obu muzyków?

Lato – obsada i twórcy

Film Kiryła Serebrennikowa („Uczeń”, „Krótkie spięcie”) zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Mike'a Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino). W rolach głównych występują: Teo Yoo („Przebudzeni”, „Jeden na jednego”), Irina Starshenbaum („Przyciąganie”, „Lyod”) oraz debiutant Roman Bilyk.

Lato – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.