Latający biznes

PRETTY BIRD

Przezabawna opowieść o trzech niedoszłych przedsiębiorcach, którzy postanawiają wynaleźć pas rakietowy. Niestety, na drodze do sukcesu stają konflikty charakterów, które przemieniają wspólną pracę w pasmo oskarżeń, odwetów, porwań, a nawet morderstw.

Latający biznes – opis

Skończony optymista, bezrobotny inżynier i pewien bogacz łączą siły w celu zrewolucjonizowania rynku transportowego. Panowie nie wiedzą jednak, że początek ich pracy jest również końcem przyjaźni. Plany pasa rakietowego prezentują się wyśmienicie i pierwsze działania bohaterów rzeczywiście dają efekty. Czyżby przedsiębiorcy stali na przedsionku wielkiego sukcesu? Niestety, niespodziewany triumf dobija się negatywnie na ich partnerstwie. Wynalazcy zamiast przeć dalej do przodu, skupiają się na personalnych utarczkach, a stąd już mały krok do totalnej porażki.

Latający biznes – obsada i twórcy

Latający biznes to oparta na faktach komedia z 2008 roku nakręcona przez aktora Paula Schneidera („Śmietanka towarzyska”, „Powrót”), który tym filmem zaliczył debiut reżyserski. W trójkę głównych bohaterów wcielają się: Paul Giamatti („Billions”, „Bezdroża”), Billy Crudup („Watchmen. Strażnicy”, „Gypsy”) i Garret Dillahunt („Ostatni dom po lewej”, „Deadwood”).

Latający biznes – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.