Lara Croft: Tomb Raider

LARA CROFT: TOMB RAIDER

Angelina Jolie w roli jednej z najpopularniejszych bohaterek świata gier wideo, która musi zmierzyć się z niebezpiecznym wyzwaniem.

Lara Croft: Tomb Raider - opis

Lara Croft (Angelina Jolie) jest poszukiwaczką przygód, która wiedzie skromne życie w zamku pozostawionym jej przez zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca (Jon Voight). Pewnej nocy, między pudłami przywiezionymi dwie dekady wcześniej z jednej z archeologicznych wypraw, kobieta znajduje tajemniczy zegar. Pamięta, że ojciec opowiadał jej kiedyś o złowrogiej sekcie Iluminatów, która chce przejąć władzę nad światem. Poszukują oni Trójkąta Światła będącego kluczem do przestrzeni i czasu. Lara uświadamia sobie, że pozostało jedynie 48 godzin do momentu, w którym wszystkie planety staną w jednej linii i dojdzie do całkowitego zaćmienia. Kobieta musi odzyskać legendarny artefakt, zanim wpadnie on w niepowołane ręce.

Lara Croft: Tomb Raider - twórcy i obsada

Widowiskowa ekranizacja kultowej gry wideo „Tomb Raider" o niezwyciężonej bohaterce, która przeżywa krwawe przygody w różnych częściach świata. W jej rolę brawurowo wciela się laureatka Oscara i trzech Złotych Globów Angelina Jolie. Wyróżnikami obrazu, który otrzymał trzy nominacje do Nagrody Saturna, są spektakularne sceny walk, dynamiczny montaż oraz porywające efekty specjalne.

Lara Croft: Tomb Raider - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.