Lalka

Papicha

Laureat dwóch Cezarów, a w roli głównej Lyna Khoudri. Młoda studentka marząca o karierze projektantki mody staje naprzeciw islamskim konserwatystom.

Lalka – opis

Akcja filmu rozgrywa się w Algierii, gdzie trwa wojna domowa. Islamscy fundamentaliści próbują przejąć kraj. Ta sytuacja dotyka też kobiet. Konserwatywni terroryści chcą przejąć nad nimi kontrolę i decydować o tym, jak mają się ubierać i kiedy pokazywać publicznie. Atmosfera staje się też wyczuwalna dla studentki o imieniu Nedjma. Jej największym marzeniem jest bycie projektantką mody. Chce też żyć normalnym życiem młodej kobiety, imprezować i wyjeżdżać z przyjaciółmi. Kiedy atmosfera wokół sytuacji politycznej gęstnieje i staje się coraz bardziej odczuwalna, Nedjma zaczyna otwarcie walczyć o swoją niezależność i własne prawa.

Lalka – obsada i twórcy

Reżyserką filmu jest Mounia Meddour, laureatka Cezara oraz nagrody przyznawanej na festiwalu Tofifest. W obsadzie znaleźli się Lyna Khoudri, nagrodzona za rolę w „Lalce” Cezarem, Yasin Houicha („Ocalić i zginąć”) oraz Amira Douaouda.

Lalka – gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl