Ladykillers, czyli zabójczy kwintet

THE LADYKILLERS (2004)

Grupa nieudaczników planuje włamanie do skarbca kasyna. Aby dobrać się do pieniędzy, postanawiają wykopać tunel i w tym celu wynajmują pomieszczenie piwniczne w domu starszej pani.

Ladykillers, czyli zabójczy kwintet - opis

Czterokrotnie nagrodzeni Oscarem bracia Joel i Ethan Coenowie („Fargo”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Prawdziwe męstwo”) znów czerpią inspirację z dawnego kina. Tym razem jest to klasyczna angielska komedia Alexandra Mackendricka, „Jak zabić starszą panią?”, z niezapomnianą rolą Aleca Guinnessa. Film Coenów jest swobodną i twórczą wersją tamtego przeboju, od oryginału różni się zarówno miejscem akcji (bracia przenoszą ją na amerykańskie Południe), jak i zakończeniem.

Ladykillers, czyli zabójczy kwintet - twórcy i obsada

Stylizowane zdjęcia wielokrotnie nominowanego do Nagrody Akademii Rogera Deakinsa („Fargo”, „Skyfall”), świetna muzyka, zabawne gagi oraz doskonałe role dwukrotnego zdobywcy Oscara Toma Hanksa („Filadelfia”, „Forrest Gump”) i Irmy P. Hall („Przepis na życie”, „Północ w ogrodzie dobra i zła”) składają się na wysokiej klasy rozrywkę. Na MFF w Cannes obraz otrzymał nominację do Złotej Palmy, a Irma P. Hall zdobyła Nagrodę Specjalną Jury. W obsadzie są także Marlon Wayans („Straszny film”, „Requiem dla snu”), J.K. Simmons („Podkomisarz Brenda Johnson”, „Juno”), Tzi Ma („Godziny szczytu”, „Spokojny Amerykanin”) i Ryan Hurst („Tytani”, „Synowie anarchii”).

Ladykillers, czyli zabójczy kwintet - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.