Kuba Guzik

Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer

Kuba Guzik jako niemowlak zostaje dostarczony na niewielką wyspę, gdzie mieszkają tylko cztery osoby. Gdy dorasta, postanawia poznać prawdę o swoim pochodzeniu. To dopiero początek wielkiej przygody!

Kuba Guzik – opis

Na maleńkiej wyspie wielkie zmiany! Zaczyna brakować miejsca dla lokatorów, więc król postanawia pozbyć się zajmującej (według niego) za dużo miejsca lokomotywy. Do starej, dobrej ciuchci przywiązany jest niejaki Łukasz, który decyduje się opuścić wyspę razem z nią. Kuba Guzik, będący już dużym chłopcem, udaje się na wyprawę razem ze swoim przyjacielem. Przecież to doskonała okazja, żeby dowiedzieć się nieco więcej o świecie i poznać swoich rodziców. Łukasz i Kuba rozpoczynają wielką przygodę. Po drodze zmierzą się z potworami, uratują księżniczkę i spotkają prawdziwego cesarza. Co jeszcze czeka parę przyjaciół? Zobaczcie sami!

Kuba Guzik – obsada

„Kuba Guzik” to fabularna ekranizacja popularnej również w naszym kraju animacji dla dzieci, która powstała na podstawie powieści Michaela Ende'go, autora między innymi „Niekończącej się historii”. Film z 2018 roku wyreżyserował Dennis Gansel („Fala”, „Mechanik: Konfrontacja”), a w rolach głównych wystąpili: Henning Baum („Ostatni gliniarz”, „Tajna miłość”), Milan Peschel („Przygody Hucka Finna”, „W pół drogi”), Michael Herbig („Vicky: wielki mały wiking”, „Asterix na olimpiadzie”) i debiutujący Solomon Gordon jako główny bohater.

Kuba Guzik – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player w polskiej wersji językowej.