Kształt wody

The Shape of Water

| 10zł za 48h |

W 2017 roku faceci nawalili tak bardzo, że kobiety zaczęły umawiać się z rybami. Ten dowcip amerykańskiego showmana doskonale odzwierciedla fenomen tego filmu.

Kształt wody – opis

Lata sześćdziesiąte XX. wieku. Eliza Esposito to niema i wrażliwa kobieta, która pracuje jako sprzątaczka w jednej z rządowych placówek badawczych. Dziewczyna kocha musicale i marzy o wielkiej miłości. Jej pogrążone w stagnacji życie nabiera kolorytu, gdy zakochuje się w nieludzkiej istocie będącej ofiarą eksperymentów w laboratorium rządowym. Eliza nie może biernie patrzeć na krzywdę stworzenia i postanawia je uwolnić. Tak rozpoczyna się jedna z najbardziej niesamowitych baśni dla dorosłych ostatnich lat.

Kształt wody – twórcy i obsada

Film Guillermo del Toro zdobył cztery Oscary, w tym za najlepszy film i reżyserię. Nominowani do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej byli aktorzy odtwarzający główne role: Sally Hawkins, Richard Jenkins i Octavia Spencer. Wielką kreację w filmie „Kształt wody” stworzył również Michael Shannon, wcielający się w jeden z najlepszych czarnych charakterów ostatnich lat.

Kształt wody - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl