Księżyc Jowisza

Jupiter holdja

„Księżyc Jowisza” to opowieść o Aryanie, który podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy zostaje postrzelony. Niedługo po tym odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce, co przeraża chłopaka podwójnie.

 

Księżyc Jowisza – streszczenie

Młody imigrant, Aryan, zostaje postrzelony podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Ranny i przerażony, wkrótce trafia do obozu dla uchodźców. Odkrywa w sobie także nadprzyrodzone moce, co napawa go jeszcze większym strachem. Jego nowe umiejętności zauważa cyniczny lekarz obozowy – Stern. Doktor jest przekonany, że na niecodziennym darze Aryana, którego wiele osób uznało za anioła, uda mu się zbić fortunę. Stern wraz z uchodźcą ucieka z obozu. W pościg za zbiegami rusza wściekły dyrektor placówki – Laszlo.

 

Księżyc Jowisza – obsada i twórcy

Niemiecko-francuski dramat w reżyserii Kornéla Mundruczó, a autorem scenariusza jest Kata Weber. W rolach głównych wystąpili m.in. Merab Ninidze, Zsombor Jéger czy György Cserhalmi.

 

Księżyc Jowisza – nagrody i nominacje

W 2017 roku film był nominowany do wielu prestiżowych nagród m.in. Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Twórcom udało się zgarnąć statuetkę Złotej Kamery w kategorii Najlepszy operator.

 

Księżyc Jowisza – gdzie obejrzeć?

Cały film „Księżyc Jowisza” obejrzysz online na platformie VOD player.pl.