Książę przypływów

THE PRINCE OF TIDES

Barbra Streisand jako lekarka, która stara się pomóc niedoszłej samobójczyni i jej rodzinie. Film jest  ekranizacją książki Pata Conroya.

Książę przypływów - opis

Tom Wingo (Nick Nolte) jest bezrobotnym trenerem futbolu amerykańskiego z Karoliny Południowej, który przyjeżdża do Nowego Jorku po próbie samobójczej swojej siostry bliźniaczki Savannah (Blythe Danner). Mężczyzna spotyka się z doktor Susan Lowenstein (Barbra Streisand), próbującą dociec, co pchnęło utalentowaną poetkę do targnięcia się na swoje życie. Aby pomóc siostrze, Tom musi zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami z dzieciństwa, który miały wpływ na życiowe wybory wszystkich członków jego rodziny. Liryczny melodramat w gwiazdorskiej obsadzie.

Książę przypływów - twórcy i obsada

Wyreżyserowana przez wielokrotnie nagradzaną Barbrę Streisand („Tacy byliśmy”) produkcja mówi o skomplikowanej rodzinnej przeszłości i uzdrawiającej sile miłości. Obraz został wyróżniony siedmioma nominacjami do Oscara. Odtwórcami głównych ról są sama Streisand oraz trzykrotnie nominowany do Nagrody Akademii – w tym za stworzoną przez siebie kreację aktorską – Nick Nolte („Wojownik”). W obsadzie pojawiają się również laureatka dwóch statuetek Emmy Blythe Danner („Will i Grace”), Kate Nelligan („Frankie i Johnny”) oraz Jeroen Krabbé („W obliczu śmierci”).

Książę przypływów - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.