Książę Persji: Piaski czasu

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME

Jake Gyllenhaal w roli księcia Dastana. Film przygodowy na podstawie kultowej gry wideo „Książę Persji: Piaski czasu”. Znakomita obsada, widowiskowe zdjęcia i efekty specjalne, tworzą wyjątkowy klimat!

„Książę Persji: Piaski czasu” – streszczenie

Dastan (Jake Gyllenhaal) jest najmłodszym synem króla Persji Szaramana (Ronald Pickup). Wraz z braćmi i wujem (Ben Kinsley) przebywa na wyprawie wojennej. Książętom udaje się zdobyć podejrzewane o sprzyjanie wrogom święte miasto Alamut. W czasie uczty z okazji zwycięstwa niespodziewanie ginie król Szaraman. O popełnienie morderstwa zostaje niesłusznie oskarżony Dastan. Z pomocą księżniczki Taminy (Gemma Arterton) ucieka, by wyjaśnić śmierć ojca i oczyścić swoje imię. Oboje pragną również ocalić magiczny sztylet, który ma moc odwracania czasu.

„Książę Persji: Piaski czasu” – obsada

Wciągająca produkcja utrzymana w klimacie fantasy Jerry’ego Bruckheimera („Pearl Harbor”, „Król Artur”, cykl „Piraci z Karaibów”) w gwiazdorskiej obsadzie i znakomitej reżyserii zdobywcy BAFTY Mike’a Newella („Cztery wesela i pogrzeb”, „Donnie Brasco”, „Harry Potter i Czara Ognia”).

„Książę Persji: Piaski czasu” – gdzie obejrzeć?

Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.