Krull

KRULL

Mieszkańcy planety Krull zostają zaatakowani przez groźnego potwora, który zabija ich władców i porywa piękną księżniczkę.

Krull - opis

Planeta Krull zostaje zaatakowana przez straszliwą Bestię i jej rycerzy. Dwa zwaśnione kraje decydują się na sojusz. Ich władcy wierzą, że tylko w ten sposób są w stanie pokonać groźnego potwora. Porozumienie ma przypieczętować ślub dzieci z obydwu królewskich rodzin - księżniczki Lyssy (Lysette Anthony) i księcia Colwyna (Ken Marshall). Niestety, podczas wesela dochodzi do ataku. Królowie tracą życie, a księżniczka zostaje porwana. Jedyną nadzieją planety stają się książę i jego drużyna. Zrealizowana z dużym rozmachem, fantastyczna opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem wreżyserii czterokrotnie nominowanego do Oscara Petera Yatesa (Uciekać, Garderobiany).

Krull - twórcy i obsada

Produkcja zachwyca doskonałymi efektami specjalnymi, niezwykłą scenografią oraz rewelacyjnymi zdjęciami. Obfituje w barwne przygody i nieoczekiwane zwroty akcji. W filmie występują, m.in.: Ken Marshall (Skóra, Berlin’39), Lysette Anthony (I kto to mówi 3, Dracula – Wampiry bez zębów), Freddie Jones (Człowiek słoń, Diuna) oraz nominowany do Oscara Liam Neeson (Lista Schindlera, Uprowadzona). Choć obraz nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje, to otrzymał trzy nominacje do Saturnów, w tym w kategorii „najlepszy film fantasy”.

Krull - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.