Królowa strachu

THE QUEEN OF FEAR

Przygotowująca się do premiery nowej sztuki argentyńska aktorka decyduje się rzucić wszystko i lecieć do Danii, aby opiekować się umierającym przyjacielem. Film nagrodzony na MFF w Sundance.

Królowa strachu – streszczenie

Robertina jest uwielbianą przez tłumy aktorką teatralną, której nowy monodram ma mieć swoją premierę za kilka tygodni. Pochłonięta próbami kobieta stara się zapomnieć o swoich lękach. Coraz trudniej jest jej jednak skupić się na pracy. Zaczyna wpadać w sidła własnych obsesji i oczekiwań ze strony innych. Kiedy dowiaduje się, że jej przyjaciel z przeszłości umiera, decyduje się rzucić wszystko i lecieć na drugi koniec świata, żeby się z nim spotkać. Ich słodko-gorzkie spotkanie zmusza Robertinę do przedefiniowania priorytetów i refleksji nad stylem życia, jakie prowadzi.

Czemu warto obejrzeć Królową strachu?

Królowa strachu (The Queen of Fear) to argentyński dramat z 2018 roku. Jest wnikliwym portretem psychologicznym odnoszącej sukcesy artystki, która znajduje się na życiowym zakręcie.

Królowa strachu – obsada i twórcy

Autorką filmu jest debiutująca argentyńska aktorka Valerii Bertuccelli, która była odpowiedzialna za jego scenariusz i współreżyserię, a także wcieliła się w główną rolę. Obok niej wystąpili Diego Velázquez oraz Sary López.

Królowa strachu – nagrody

Film miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance, gdzie Valerii Bertuccelli za stworzoną przez siebie kreację otrzymała Nagrodę Festiwalową.

Królowa strachu – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.