Król lew II: Czas Simby

The Lion King II: Simba's Pride (1998)

| 5 zł za 48h |

Simba jest niekwestionowanym królem Lwiej ziemi, ale na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Oto nadchodzi Kovu – lew będący spadkobiercą złego Skazy.

Król lew II: Czas Simby – opis

Niech żyje król Simba! Władca Lwiej ziemi rządzi niepodzielnie na sawannie. Przyucza również swoją córkę, Kiarę, do funkcji, którą kiedyś obejmie. Pójdzie ona w jego ślady, ale jak na razie musi wiele się nauczyć. Jest bardzo niefrasobliwym lwiątkiem – takim, jakim niegdyś był jej ojciec. Tymczasem poza Lwią ziemią zła Zira knuje przebiegły podstęp przeciwko Kiarze i Simbie. Lwica pała nienawiścią do króla i nastawia swojego syna przeciwko niemu. Kovu został namaszczony przez Skazę i według niej to on powinien być władcą. Jej plany komplikują się, gdy Kiara i Kovu zaczynają czuć do siebie sympatię, a może nawet coś więcej. Simba nie ufa przybyszowi, a Zira zrobi wszystko, żeby usunąć syna Mufasy z tronu. Czy młode pokolenie zakończy toczący się od dawna spór?

Król lew II: Czas Simby – obsada i twórcy

W drugiej części kultowego „Króla Lwa” powracają znani nam bohaterowie i pojawia się kilku nowych. Obraz wyreżyserował uznany autor disnejowskich animacji, Darrell Rooney, a polski dubbing stworzyli między innymi: Emilian Kamiński („U Pana Boga w ogródku”), Krzysztof Tyniec („Aladyn”), Robert Rozmus („Bulionerzy”) oraz Wiktor Zborowski („Ogniem i mieczem”).

Król lew II: Czas Simby – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl