Kres drogi

JOURNEY'S END

Brytyjscy żołnierze czekają w okopach na atak wroga. Film ukazuje desperację milionów żołnierzy, którzy walczyli w I wojnie światowej.

„Kres drogi” – streszczenie

W marcu 1918 roku nadal trwa I wojna światowa. W północnej Francji przebiega linia frontu, która oddziela brytyjską i niemiecką armię. Żołnierze przebywający w okopach starają się zachować spokój i dobry humor z nadzieją, że wróg nie zdąży zaatakować, kiedy oni będą na służbie. Jedynie dowódcy kapitan Shanhope oraz porucznik Osbourne czują strach przed nieuniknionym. Gdy do żołnierzy dołącza młody, podekscytowany możliwością udziału w wojnie Raleigh, napięcie zaczyna narastać.

Czemy warto obejrzeć „Kres drogi”?

„Kres drogi” („Journey’s End”) to dramat wojenny z 2017 roku, który przedstawia konflikt zbrojny, w którym Europa straciła całe pokolenie młodych, pełnych życia mężczyzn. Zdjęcia do filmu kręcono w Walii i hrabstwie Suffolk.

„Kres drogi” – obsada

Reżyserem filmu jest nominowany do Europejskiej Nagrody Saul Dibb. W obsadzie znaleźli się: Sam Claflin, Asa Butterfield, Paul Bettany, Tom Sturridge oraz wyróżniony nominacją do Złotego Globu Toby Jones.

„Kres drogi” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.