Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce

Co może łączyć alkoholiczkę pijącą do lustra i dilera narkotyków? Drogi tej dwójki trzydziestolatków łączą się w momencie, gdy Ona zachodzi w ciążę a pigułka "po" nie skutkuje. Jaką decyzję podejmą Ci oderwani od rzeczywistości ludzie?

Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce - opis

Dwoje 30-latków spędza ze sobą kilka nocy, czekając na zabieg usunięcia ciąży. Zanim się poznali, każdy dzień wyglądał dla nich tak samo jak poprzedni. Ich imiona nie są znane. Ona jest nauczycielką, pogrążającą się codziennie w depresji i alkoholizmie, On zarabia na życie handlując marihuaną. Ona spędza wieczory przed telewizorem, pijąc do poduszki, a on spędza czas na paleniu zioła z dwoma "kolegami z baru" - Wojtkiem i Lukasem. Są oni równie samotni, jak On i podobnie jak On szukają znieczulenia bądź czegoś, co sprawi, że poczują się lepiej, chociaż na kilka chwil. Prezerwatywa, której użyli nie zadziałała, pigułka wczesnoporonna również i teraz, po raz pierwszy od dłuższego czasu są zmuszeni do kontaktu z drugą osobą na dłużej. Uciekając przez całe życie od odpowiedzialności, są zmuszeni podjąć decyzję, która może diametralnie zmienić ich rzeczywistość. Przez kilka dni i nocy, które ze sobą spędzają, zaczynają dostrzegać szansę na zmianę. Muszą zdecydować nie tylko o przyszłości nienarodzonego jeszcze dziecka, ale także swojej.

Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce - obsada i twórcy

Ten polski dramat obyczajowy z 2018 roku wyreżyserował Paweł Nowak, który jest także odpowiedzialny za scenariusz filmu. W filmowym debiucie reżysera udział wzięli: Modest Ruciński jako On, Lidia Sadowa jako Ona, Łukasz Simlat jako Lukas, Wojciech Solarz jako Wojtek.

Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.