Kraina nadziei

LAND OF HOPE (AKA. OMA MAA)

Młoda dziewczyna z wyższych sfer zakochuje się w ubogim weteranie wojennym i wyjeżdża z nim budować wspólne życie na dalekiej północy.

Kraina nadziei - opis

Finlandia, lata powojenne. Anni (Oona Airola) jest wygadaną córką prominentnego biznesmena, która zakochuje się w prostym żołnierzu o imieniu Veikko (Konsta Laakso). Mężczyzna nie może jej wiele zaoferować. Jej to jednak nie przeszkadza. Kobieta żegna się z finezyjną garderobą i przeprowadza się z mężem na działkę znajdującą się w dzikich lasach północnej Karelii. Anni zakłada spodnie i uczy się władać siekierą, aby ramię w ramię z Veikko oczyszczać ziemię i zbudować dom. Ich życie nie jest łatwe, ale dzięki nietuzinkowym sąsiadom para nie może narzekać na nudę.

Kraina nadziei – twórcy i obsada

Zainspirowana prawdziwym życiem historia miłosna, która pokazuje fińskie realia pierwszych siedmiu lat po zakończeniu II wojny światowej. W role marzących o dobrym życiu, pochodzących z dwóch różnych światów kochanków wcielają się Oona Airola („Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia”) oraz Konsta Laakso („Książe śmieci”). W obsadzie pojawiają się również Antti Virmavirta („Firma”), Marjaana Maijala (serial „Pieni pala Jumalaa”), a także Helmi Linnosmaa (serial „Karjalan kunnailla”). Za reżyserię odpowiedzialny był Markku Pölönen (scenariusz „Bohater”). Produkcja została wyróżniona dwiema statuetkami Jussi.

Kraina nadziei - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.