Kosmiczna załoga

GALAXY QUEST

Film nawiązujący do wielu klasycznych dzieł science fiction obraz jest gratką nie tylko dla miłośników gatunku, ale też dla wszystkich fanów dobrej zabawy.

Kosmiczna załoga - opis

Przez cztery lata załoga fikcyjnego statku kosmicznego NSEA Protector brała udział w mrożących krew w żyłach misjach… Nadchodzi jednak dzień, gdy popularny serial zostaje zdjęty z anteny. Po dwudziestu latach aktorzy występujący w produkcji wciąż żyją przeszłością. Chętnie uczestniczą w zlotach fanów serialu i przeżywają na nowo swoje złote lata. Niespodziewanie do dowódcy fikcyjnej załogi (Tim Allen) zgłaszają się prawdziwi kosmici, którzy proszą o pomoc w międzygalaktycznej walce ze śmiertelnie niebezpiecznym wrogiem.

Kosmiczna załoga - twórcy i obsada

Brawurowa akcja, świetny scenariusz, pomysłowe efekty specjalne i znakomita obsada to najważniejsze elementy komedii wyreżyserowanej przez Deana Parisota ("Dick i Jane: Niezły ubaw", "Red 2"). W rolach głównych wystąpili między innymi: nagrodzony za swoją kreację statuetką Saturna Tim Allen ("Pan Złota Rączka", "Na psa urok"), znana z kultowej serii Obcy, trzykrotnie nominowana do Oscara Sigourney Weaver, zdobywca Złotego Globu Alan Rickman ("Robin Hood: Książę złodziei", "To właśnie miłość"), gwiazda serialu Detektyw Monk Tony Shalhoub oraz laureat Srebrnego Niedźwiedzia Sam Rockwell ("Niebezpieczny umysł", "Moon"). Autorem zdjęć do filmu jest polski operator Jerzy Zieliński ("Zabawy z piłką", film TV "Dzieci Ireny Sendlerowej").

Kosmiczna załoga - nagrody

Produkcja otrzymała w sumie 10 nominacji do Nagrody Saturna, w tym za najlepszą reżyserię oraz w kategorii „najlepszy film fantasy”.

Kosmiczna załoga - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.