Kopciuszek

CINDERELLA (1950)

|10zł na 48h|

Kopciuszek, zła macocha, dwie wredne przyrodnie siostry i dobra wróżka. Oto piękna disnejowska opowieść z przesłaniem, która nigdy się nie zestarzeje.

Kopciuszek – streszczenie

Dawno, dawno temu za górami i lasami była sobie młoda dziewczyna, która po tym, jak straciła mamę, musiała zamieszkać ze złą macochą i jej córkami. Kopciuszek, bo tak nazywała się owa młoda dama, wykonywała najcięższe prace. Całymi dniami sprzątała, prała i zamiatała. Jej przyrodnie siostry śmiały się z niej, a matka wymyślała kolejne męczące zajęcia. Pewnego dnia Kopciuszka odwiedziła dobra wróżka. Wyczarowała jej piękną suknię, wspaniałą karocę i zabrała na wielki bal organizowany przez przystojnego księcia. Kopciuszek może bawić się na przyjęciu tylko do północy, bo później zaklęcie przestanie działać. Co było dalej? Obejrzyjcie i przekonajcie się sami!

Kopciuszek – obsada

Klasyczny disnejowski obraz z 1950 roku wciąż imponuje wspaniałą historią i pięknymi piosenkami. Obraz był trzykrotnie nominowany do Oscarów w kategoriach dźwiękowych. Polską wersję językową tworzą między innymi Teresa Lipowska, Jacek Kopczyński, Witold Pyrkosz i Jacek Braciak.

Kopciuszek – gdzie oglądać?

Cały film „Kopciuszek” dostępny online na platformie VOD player.pl