Kocham Cię, teraz umieraj

Dwuczęściowy film dokumentalny HBO o samobójstwie nastolatka, która wywołała ogromną dyskusję publiczną w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku.

Kocham Cię, teraz umieraj – opis

Dokument przedstawia sprawę samobójstwa nastoletniego Conrada Roya, które wstrząsnęło kilka lat temu amerykańskim społeczeństwem. Chłopak był zachęcany poprzez wiadomości tekstowe od swojej dziewczyny do odebrania sobie życia. Dziewczyna Michelle Carter miała wtedy siedemnaście lat. Carter była sądzona za to, jak dorosła i wiele osób uznało jej działania za wysoce niemoralne. Film próbuje odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące technologii, zdrowia psychicznego, fobii społecznej i tego, czy jeden nastolatek może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za samobójstwo drugiego.

Kocham Cię, teraz umieraj  – obsada i twórcy

Twórcy filmu rozmawiają z członkami rodzin i przyjaciółmi bohaterów oraz przedstawicielami lokalnej społeczności, pokazując implikacje sprawy w bardzo szerokim aspekcie. Zmuszający do refleksji nad kondycją współczesnego społeczeństwa dokument HBO w reżyserii Erin Lee Carr (Kochana mamusia nie żyje).

Kocham Cię, teraz umieraj  – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.

Kocham Cię, teraz umieraj, sezon 1, odcinek 2 Kocham Cię, teraz umieraj, sezon 1, odcinek 1