Kobiety w czerni

LADIES IN BLACK HD

| 18 zł na 48h |

 

Ciepła i urocza komedia opowiadająca o życiu grupy pracownic domu towarowego w Sydney. Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści Madeline St. John.

 

Ladies in black – opis

Akcja filmu toczy się w 1959 roku, kiedy to Australia przechodziła przemiany kulturowe, a istniejące struktury klasowe obracały się w pył. Wtedy też kobiety rozpoczęły walkę o swoje prawa. Główną bohaterką jest młoda Lisa. Dziewczyna kończy właśnie liceum i marzy o uniwersytecie w Sydney. W okresie wakacyjnym rozpoczyna pracę w olbrzymim domu handlowym. Tutaj poznaje grupę kobiet, które otwierają jej oczy na nieznaną wcześniej rzeczywistość. Panie pokazują Lisie świat, w którym kobiety wciąż są marginalizowane i każdego dnia muszą walczyć o swoje. Bohaterka pod wpływem nowych przyjaciółek przechodzi metamorfozę i zmienia perspektywy.

 

Ladies in black – obsada i twórcy

„Ladies in black” to australijski film oparty na książce Madeline St. John. Obraz wyreżyserował nominowany do Oscara Bruce Beresford („Pod czułą kontrolą”). W rolach głównych wystąpiły: Julia Ormond („Sabrina”), Angourie Rice („Równi goście”), Rachael Taylor (serial „Jessica Jones”) i Alison McGirr („Zatoka serc”). Film zdobył wiele nagród Australijskiej Akademii Filmowej.

 

Ladies in black – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.