Kobieta idzie przodem

WOMAN WALKS AHEAD

Amerykańska artystka z dużego miasta przybywa do rezerwatu, aby namalować portret indiańskiego wodza.

Kobieta idzie przodem – streszczenie

Catherine Weldon jest żądną przygód owdowiałą artystką z Nowego Jorku żyjącą w latach 80. XIX wieku. Kobieta wyrusza w samotną podróż do Południowej Dakoty, aby namalować portret indiańskiego wodza Siedzącego Byka. Jej opiekunem zostaje żołnierz amerykańskiej armii Silas Groves, który jest odpowiedzialny za porządek w rezerwacie. Mężczyzna jednak nie ukrywa wrogości względem nowo przybyłej kobiety. Catherine i Indianin stają się sobie coraz bliżsi. Do czasu kiedy pewnego dnia kobieta zostaje zmuszona walczyć o swoje ideały.

Czemu warto obejrzeć Kobieta idzie przodem?

Kobieta idzie przodem (Woman Walks Ahead) to dramat historyczny z 2017roku, który świetnie pokazuje realia epoki. Główną bohaterką jest silna kobieta z krwi i kości, która postanawia przełamać schematy i przeciwstawić się zastanemu porządkowi. Scenariusz do filmu był inspirowany prawdziwą historią z XIX wieku.

Kobieta idzie przodem – obsada i twórcy

Reżyserką filmu jest nagrodzona BAFTĄ Susanna White. W główną rolę wciela się dwukrotnie nominowana do Oscara Jessica Chastain. W obsadzie znaleźli się także: Michael Greyeyes, laureat Nagrody Akademii Sam Rockwell, Ciarán Hinds oraz Michael Nouri.

Gdzie obejrzeć?

Cały film Kobieta idzie przodem jest dostępny online w serwisie VOD player.