Kobieta idzie na wojnę

Kona fer i stri?

Opowieść o eko-aktywistce, która jest gotowa na wszystko, żeby ocalić piękną Islandię przed koncernem niszczącym środowisko naturalne.

Kobieta idzie na wojnę – opis filmu

W ciągu dnia Halla jest pozytywnie nastawioną do otoczenia dyrygentką chóru w małym islandzkim miasteczku. Po godzinach jednak kobieta przemienia się w prawdziwą superbohaterkę. Nikt nie wie, że jako „Kobieta z gór” prowadzi walkę o dobro Islandii. Jej przeciwnikiem jest olbrzymi koncern, który próbuje wyeksploatować środowisko na wyspie. Halla, jak na wojowniczkę z krwi i kości przystało, nie cofnie się przed niczym w walce, która z każdym dniem przybiera na brutalności. Czy jej ideały wystarczą, żeby pokonać potężnego wroga? Czy samotna Kobieta z gór uchroni dziewiczą Islandię przed jarzmem cywilizacji?

Kobieta idzie na wojnę – obsada i twórcy

Film w reżyserii Benedikta Erlingssona („O koniach i ludziach”) zdobył w 2018 roku Nagrodę Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów na Festiwalu Filmowym w Cannes. W główną bohaterkę wciela się Halldóra Geirharðsdóttir („Metalhead”), a partnerują jej między innymi Jóhann Sigurðarson („Pamiętam Cię”) i Jörundur Ragnarsson („Barany. Islandzka opowieść”).

Kobieta idzie na wojnę – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.