Kłus

TROTE (AKA. TROT)

Pełne emocji kino obyczajowe ukazujące dziewczynę na życiowym zakręcie. Próbująca uciec przed monotonią życia bohaterka szuka okazji, żeby wyrwać się z rodzinnego domu i małej, chwilami niezwykle przytłaczającej hiszpańskiej wioski.

Kłus - opis

Carme (María Vázquez) mieszka ze swoją chorą matką i ojcem Ramónem (Celso Bugallo) w górskiej wiosce w Galicji. Dziewczyna prawie nie rozmawia z rodzicami. Pracuje w piekarni i odczuwa silną potrzebę ucieczki od opresyjnej atmosfery, która panuje w zapomnianej przez boga i ludzi mieścinie, ale okoliczności zawsze ją przed tym powstrzymują... Pełne emocji kino obyczajowe ukazujące dziewczynę na życiowym zakręcie. Próbująca uciec przed monotonią życia bohaterka szuka okazji, żeby wyrwać się z rodzinnego domu i małej, chwilami niezwykle przytłaczającej hiszpańskiej wioski.

Kłus - twórcy i obsada

Odtwórcami głównych ról w tym kameralnym i szczerym filmie są María Vázquez ("Detektywi w spódnicach"), Celso Bugallo ("W stronę morza"), Diego Anido ("Pepe O'Inglés"), Tamara Canosa ("Hospital Real") oraz Melania Cruz ("W cugu"). Za reżyserię odpowiadał interesujący hiszpański twórca młodego pokolenia Xacio Baño ("Eco").

Kłus - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.