Klakson i spółka

Wheely

Jeśli jakiś samochód został stworzony do wyścigów to był to Wheely. Trzykrotny zwycięzca ulicznych wyścigów swoje dni chwały ma już jednak za sobą. Ale jak to w życiu bywa nigdy nie wiadomo, co jeszcze może czekać za zakrętem.

Klakson – opis

Klakson to taksówka. Doskonale zna miasto. Wie, gdzie znaleźć odpowiedni skrót. Wie, których miejsc unikać. Wprawdzie silnik ma już wysłużony i po przejściach, ale w dalszym ciągu z Klaksona jest poczciwiec. Marzy o przygodach, chciałby znów zostać sławny i zdobyć uznanie. I kiedy czerwona wyścigówka Bella di Monetti, włoska modelka, wpada w tarapaty, Klakson ma szansę wykazać się odwagą i stanąć reflektor w reflektor z szefem bandy wielotonowych ciężarówek. Klakson organizuje kumpli, po czym rusza ratować niezwykle atrakcyjną Bellę.

Klakson – obsada i twórcy

Reżyserem i współautorem scenariusza wraz Keithem Brumptonem jest Yusry Abd Halim („Cicakman 3”, „Vikingdom: Krwawe zaćmienie”). W portfolio tego Malezyjczyka jest to pierwsza animacja. Reżyserem polskiej wersji dubbingowej jest Grzegorz Kwiecień, w której głosów między innymi użyczyli: Maciej Nawrocki („1983”, „Sala samobójców”), Anna Cieślak („Generał Nil”, „Na Wspólnej”), Marcin Perchuć („Listy do M. 2”, „Pakt”).

Klakson – gdzie oglądać?

Cały film „Klakson i spółka” dostępny online w serwisie VOD player.pl.