Kapitan Marvel

CAPTAIN MARVEL

| 10zł za 48h |

Do świata superbohaterów Marvela wkracza prawdziwa kosmiczna wojowniczka. Poznajcie Carol Danvers i jej zadziwiającą historię.

Kapitan Marvel – opis

Vers nie pamięta swojej przyszłości. Wie jedynie, że drzemie w niej moc, którą musi kontrolować. Kobieta przebywa właśnie w kosmosie, na planecie potężnej rasy Kree. Jest ona wojowniczką, która wraz z drużyną awanturników podejmuje się zadań specjalnych w toczącej się właśnie wojnie ze zmiennokształtnymi Skrullami. Podczas jednej z misji dochodzi do nieprzewidzianych wypadków, w wyniku których Vers dostaje się na Ziemię. Tam odnajduje skrawki swojej przeszłości. Okazuje się, że niegdyś nazywała się Carol Danvers i była pilotem myśliwca wojskowego. Dlaczego nagle znalazła się w kosmosie? Skąd luki w pamięci? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywają Skrulle i Kree? Carol, wraz z nowopoznanym agentem Nickiem Furym oraz sympatycznym kociakiem Goosem rozpoczyna śledztwo, mające na celu wyjaśnienie tajemnic z jej przeszłości.

Kapitan Marvel – obsada i twórcy

„Kapitan Marvel” to kolejny obraz stworzony w ramach Kinowego Uniwersum Marvela, czyli świata gdzie spotykają się Iron Man, Kapitan Ameryka i Thor. Jest to pierwszy film o superbohaterach Marvela z kobietą w roli głównej. W Carol Danvers wciela się zdobywczyni Oscara za film „Pokój” Brie Larson. Partneruje jej Samuel L. Jackson („Pulp fiction”) jako słynny Nick Fury. W pozostałych rolach występują: Ben Mendelsohn („Królestwo zwierząt”), Jude Law („Grand Budapest Hotel”), Annette Bening („American Beauty”) oraz Clark Gregg („Avengers”). W filmie jest wiele nawiązań do filmów ze stajni Marvela, takich jak „Strażnicy galaktyki” czy „Avengers”. Sama Kapitan Marvel odegrała istotną rolą w kinowym blockbusterze wszechczasów „Avengers: Koniec gry”.

Kapitan Marvel – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl