Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

CAPTAIN AMERICA: THE WINTER SOLDIER

| 10zł za 48h |

Kapitan Ameryka jest już największym bohaterem świata. Ma na koncie członkostwo w Avengers i powstrzymanie inwazji obcych. Teraz na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Niebezpieczna organizacja Hydra wyciąga macki po amerykańskich obywateli.

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz – opis

Hydra to zbrodnicza organizacja założona podczas II Wojny Światowej przez złowieszczego Red Skulla. Teraz syndykat zinfiltrował najważniejsze organizacje państwowe w USA i jest gotowy, żeby wykonać ruch. Na straży praworządności stoi Kapitan Ameryka, jednak Hydra ma specjalną broń wycelowaną prosto w herosa. Na scenę wkracza tajemniczy Zimowy Żołnierz. Posiada on siłę porównywalną z mocą Kapitana i jest fanatycznie oddany Hydrze. Co gorsza, jego prawdziwa tożsamość jest ściśle związana z przeszłością Steve’a Rogersa. Badając sprawę, Kapitan Ameryka i Czarna wdowa odkrywają spisek zakrojony na bardzo szeroką skalę.

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz – obsada i twórcy

„Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz” to kolejny obraz stworzony w ramach MCU, czyli świata gdzie spotykają się komiksowi herosi tacy jak: Thor, Hulk czy Iron Man. Film wyreżyserowali bracia Russo, twórcy odpowiedzialni za największe hity ostatnich lat, czyli „Avengers: Wojna bez granic” i „Avengers: Koniec gry”. W rolę głównego bohatera ponownie wciela się Chris Evans („Snowpiercer: Arka przyszłości). W pozostałych rolach zobaczymy aktorów takich jak: Samuel L. Jackson („Pulp Fiction”), Scarlett Johansson („Vicky Cristina Barcelona”), Robert Redford („Żądło”), Sebastian Stan („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”) i Frank Grillo („Przetrwanie”).

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl