Jeździec bez głowy

Johnny Depp w roli śledczego, który musi rozwiązać zagadkę serii morderstw w małej osadzie. Tim Burton za kamerą i Oscar za scenografię. Pod koniec XVIII wieku Ichabod Crane (Johnny Depp) jest zostaje wysłany na misję do małej osady zwanej Senną Kotliną. Jego zadaniem jest rozwiązanie sprawy tajemniczych morderstw. Mieszkańcy wioski uważają, że za zbrodnie odpowiedzialny jest tajemniczy Jeździec bez głowy. Racjonalny Crane nie jest w stanie w to uwierzyć. Jedną z nielicznych życzliwych mu osób jest Katrina Van Tassel (Christina Ricci), która decyduje się pomóc mu w rozwiązaniu mrocznej zagadki.

Ekranizacja klasycznego dzieła Washingtona Irvinga pt. „Legenda o Sennej Kotlinie” w reżyserii dwukrotnie nominowanego do Oscara Tima Burtona („Gnijąca panna młoda”). Artysta po raz kolejny buduje oryginalny, mroczny świat, gdzie wyobraźnia ludzka zdaje się nie mieć granic. Niezapomniane kreacje aktorskie tworzą w filmie trzykrotnie nominowany do Nagrody Akademii Johnny Depp („Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”) oraz wyróżniona nominacją do Złotego Globu Christina Ricci („Rodzina Addamsów”). Produkcja została nagrodzona statuetką Oscara za scenografię. Otrzymała też dwie nominacje do tej prestiżowej nagrody w kategoriach „najlepsze kostiumy” oraz „najlepsze zdjęcia”. Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.

Je\u017Adziec bez g\u0142owysezon 4 odcinek 4 Nar\u00F3d przeciwko Ichabodowi Crane Je\u017Adziec bez g\u0142owysezon 3 odcinek 18 Ragnarok Je\u017Adziec bez g\u0142owysezon 3 odcinek 17 Delaware Je\u017Adziec bez g\u0142owysezon 3 odcinek 16 Wczesne \u015Bwiat\u0142o poranka Je\u017Adziec bez g\u0142owysezon 3 odcinek 15 Odosobniony Je\u017Adziec bez g\u0142owysezon 3 odcinek 14 W dziczy