Jeszcze dzień życia

Another day of life

| 10zł za 48h |

Ryszard Kapuścińskich był jednym z najznamienitszych polskich podróżników i reporterów. Oto historia jego wyprawy do ogarniętej wojną i chaosem Angoli.

Jeszcze dzień życia – streszczenie

W 1975 roku Angola znajdowała się u progu wielkiego chaosu. System państwowy praktycznie nie istniał. Po rewolucji goździków (wojskowy zamach stanu w Portugalii) Portugalczycy, w obawie przed wojną, opuścili w pośpiechu luksusowe dzielnice miast. Skonfliktowane ze sobą grupy angolańskiego ruchu wyzwoleńczego walczyły o wpływy. Rozpoczęła się wojna domowa, podczas której nikt nie był bezpieczny. Taką rzeczywistość zastał Ryszard Kapuściński, który jako wysłannik Polskiej Agencji Prasowej przybył do ówczesnej Angoli. Szybko zdał sobie sprawę, że rola bezstronnego obserwatora tym razem się nie sprawdzi. Dziennikarz udał się na linię frontu. Pod wpływem wydarzeń, w których brał udział, urodził się na nowo – zarówno jako pisarz jak i człowiek.

Jeszcze dzień życia – obsada

„Jeszcze dzień życia” to animowano-dokumentalna produkcja, w której reportażowe zdjęcia mieszają się z rysunkowymi wstawkami. Dzięki temu udało się połączyć realizm prawdziwych wydarzeń z surrealizmem wojennej zawieruchy i wszechobecnego chaosu. Całość oparta jest na jednej z książek Ryszarda Kapuścińskiego skupiającej się na trzymiesięcznym pobycie reportera w Angoli. Obraz wyreżyserowali Raúl de la Fuente i Damian Nenow.

Jeszcze dzień życia – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.