Jesteś Bogiem

JESTEŚ BOGIEM

Za sprawą niezwykłej historii zespołu Paktofonika, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków.

Jesteś bogiem – opis filmu

Śląsk, koniec lat 90-tych. Trzech kolegów z bloku zawiera muzyczny pakt, który ma być wyrazem nadziei i obaw młodego pokolenia wchodzącego w dorosłość. Paktofonika szybko zdobywa rozgłos, ale cena jaką czasem trzeba zapłacić za talent jest bardzo wysoka. Film jest studium dojrzewania, ale pokazuje także ówczesne realia śląskiej sceny hiphopowej, która rodziła się w czasach raczkującego polskiego kapitalizmu. Jesteś Bogiem to oparta na faktach historia niezwykle popularnej polskiej grupy hiphopowej Paktofonika w reżyserii Leszka Dawida. Film był największym przebojem kinowym w 2012 roku.

Jesteś Bogiem – twórcy i obsada

Jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, „Jesteś Bogiem”
w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film
o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiej sceny muzycznej. W rolach głównych Marcin Kowalczyk, Dawid Ogrodnik, Tomasz Schuchardt, Arkadiusz Jakubik.

Jesteś Bogiem – gdzie obejrzeć?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.