Jak pies z kotem

| 5zł za 48h |

Intymna i kameralna podróż ku ostatnim chwilom ludzkiego życia. Ciepły i momentami zabawny obraz o dwóch braciach, którzy odnajdują miłość i nadzieję w niezwykle dramatycznej sytuacji.

Jak pies z kotem – streszczenie

Janusz decyduje się wziąć do domu pod opiekę umierającego brata Andrzeja. Rodzinę Janusza czeka tytaniczne wyzwanie w postaci opieki nad starszym człowiekiem, który przez wylew krwi do mózgu jest niemal całkowicie sparaliżowany i nie panuje też nad zmysłami. Andrzej nie może pogodzić się z sytuacją w której się znalazł. Żyjący niegdyś pełnią życia mężczyzna, skazany jest na opiekę brata, z którym nie zawsze było mu po drodze. Panów łączy słodko-gorzka miłość – od ciepłego słowa niedaleko do karczemnej awantury. Paradoksalnie w tej dramatycznej sytuacji bracia odnajdują bliskość i wreszcie po wielu latach zaczynają się rozumieć.

Jak pies z kotem – obsada

Janusz Kondratiuk filmem „Jak pies z kotem” oddał hołd braterskiej relacji. Film można uznać również  za osobiste rozliczenie twórcy ze śmiercią brata Andrzeja. Dwóch głównych bohaterów brawurowo zagrali Robert Więckiewicz i Olgierd Łukaszewicz. W filmie zobaczymy też Bożenę Stachurę („Bezmiar sprawiedliwości”) oraz Aleksandrę Konieczną („Ostatnia rodzina”).

Jak pies z kotem – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.