Jack Ryan: Teoria chaosu

JACK RYAN: SHADOW RECRUIT

Kino szpiegowskie, w którym tajny agent CIA Jack Ryan przybywa do Moskwy, by rozpracować antyamerykański spisek, przygotowywany przez wpływowego rosyjskiego oligarchę.

Jack Ryan: Teoria chaosu - opis

Jack Ryan (Chris Pine) to młody analityk w szeregach CIA, zaręczony z przepiękną Cathy (Keira Knightley). Pewnego dnia mężczyzna zostaje wysłany przez swojego szefa i opiekuna Harpera (Kevin Costner) z misją do Moskwy. Jego zadaniem jest rozpracowanie jednego z najpotężniejszych oligarchów – Wiktora Czerewina (Kenneth Branagh). Jack szybko odkrywa, że biznesmen w porozumieniu z rosyjskimi władzami planuje przeprowadzić finansowy atak terrorystyczny na Stany Zjednoczone. Zamach ma doprowadzić do krachu na giełdzie w USA. Chłopak za wszelką cenę próbuje udaremnić spisek.

Jack Ryan: Teoria chaosu - twórcy i obsada

Kolejny film o przygodach Jacka Ryana (postaci znanej z bestsellerowych powieści Toma Clancy’ego) to dzieło wybitnego adaptatora sztuk Szekspira, a zarazem cenionego aktora, Kennetha Branagha (Henryk V, Wiele hałasu o nic). Atutami obrazu są dynamicznie prowadzona intryga, zaskakujące zwroty akcji oraz umiejętnie budowane napięcie. W głównych rolach występują Chris Pine (Star Trek, A więc wojna), zdobywczyni dwóch nominacji do Oscara Keira Knightley (W domu innego, Gra tajemnic), laureat Akademii Kevin Costner (Tańczący z wilkami, Odwet) oraz sam reżyser - Kenneth Branagh.

Jack Ryan: Teoria chaosu - nominacje i nagrody

Obraz był nominowany do nagrody Saturna w kategorii „najlepszy film akcji/przygodowy”.

Jack Ryan: Teoria chaosu - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.