Jack pogromca olbrzymów

JACK THE GIANT SLAYER

Młody, niezamożny chłopak zrobi wszystko, by uwolnić piękną księżniczkę z rąk okrutnych olbrzymów.

„Jack pogromca olbrzymów” – streszczenie

Jack (Nicholas Hoult) jest zwyczajnym, młodym i odważnym chłopakiem, pracującym na roli. Do chwili, gdy przypadkowo otwiera bramę, która dzieli świat ludzi i krainę złych olbrzymów. Pewnego dnia musi się z nimi zmierzyć. Podejmuje walkę o uratowanie królestwa, mieszkających w nim poddanych oraz o życie i miłość pięknej księżniczki (Eleanor Tomlinson), którą porwały olbrzymy.

Czemu warto obejrzeć film „Jack pogromca olbrzymów”?

„Jack pogromca olbrzymów” („Jack the Giant Slayer”) to produkcja z 2013 roku nakręcona z ogromnym rozmachem. Jest to niezwykły i imponujący obraz z gatunku filmów fantastyczno-przygodowych. Twórcy nawiązują do znanej anglosaskiej baśni o Jasiu i magicznej fasoli. Obraz otrzymał nominację do nagrody Satelity w kategorii „najlepszy film fantasy”.

„Jack pogromca olbrzymów” – obsada

Pełną zwrotów akcji, efektowną i trzymającą w napięciu historię wyreżyserował uznany reżyser Bryan Singer („X-Men”, „Walkiria”). W obsadzie znaleźli się młodzi aktorzy: Nicholasa Houlta („Był sobie chłopiec”, „Wiecznie żywy”) oraz Eleanor Tomlinson („Iluzjonista”, „Syberyjska edukacja”). Występują oni obok doświadczonych aktorów, laureatów Złotych Globów: Stanley’a Tucciego („Nostalgia anioła”, „Igrzyska śmierci”) i Iana McShane’a („Deadwood”, „Filary Ziemi”) oraz dwukrotnie nominowanego do tej nagrody Ewana McGregora („Autor widmo”, „Debiutanci”).

„Jack pogromca olbrzymów” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.