J. Edgar

J. EDGAR

Leonardo DiCaprio w roli J. Edgara Hoovera, założyciela FBI i jednego z najbardziej kontrowersyjnych polityków w historii USA.

„J. Edgar” – streszczenie

J. Edgar Hoover był założycielem FBI. Przez lata budził strach i podziw swoich podwładnych. Swoją pracę traktował jak misję – jedni go za to uwielbiali, inni nienawidzili.

Dramat biograficzny przedstawia intrygujący portret psychologiczny jednego z najbardziej wpływowych, a zarazem kontrowersyjnych i tajemniczych ludzi Ameryki XX wieku. Ukazuje zarówno jego prywatne, jak i publiczne życie. Twórcy nie stronią od obnażania sekretów: toksycznego związku z matką i niejednoznacznej relacji z Clyde’em Tolsonem.

„J. Edgar” – obsada

Reżyserem filmu jest zdobywca czterech statuetek Oscara – Clint Eastwood. Autorem scenariusza jest laureat Oscara Dustin Lance Black. W główną rolę wciela się trzykrotnie nominowany do Nagrody Akademii Leonardo DiCaprio, który otrzymał za swoją rolę nominacje do Złotego Globu, Satelity, nagrody AACTA i IFTY. Obok niego na ekranie pojawiają się również: nominowany za rolę Clyde’a Tolsona do Nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych Armie Hammer i Judi Dench.

„J. Edgar” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.