Iron Man 2

IRON MAN 2

|10zł na 48h|

Tony Stark znajduje się na zakręcie życiowym. Nie dość, że na horyzoncie pojawia się pałający nienawiścią wróg, to hulaszczy tryb życia i problemy alkoholowe nieźle dają mu w kość. Ciężki jest żywot superherosa.

Iron Man 2 – opis

Ivan Vanko to rosyjski wynalazca i złoczyńca posługujący się pseudonimem Whiplash. Mężczyzna pała nienawiścią do rodziny Starków i planuje właśnie zadać pierwszy cios. Uzbrojony w elektryczne baty atakuje Tony’ego Starka podczas wyścigów Formuły 1 w Monako. Iron Man wygrywa, ale to jeszcze nie koniec konfrontacji. Vanko ma kilka asów w rękawie i sojusznika w postaci Justina Hammera – biznesowego konkurenta Starka. Rozpoczyna się niebezpieczna konfrontacja, a sam Tony nie jest w najlepszej formie. Nadużywa alkoholu i woli zabawę zamiast obowiązków superbohatera. Na szczęście ma przyjaciół, na których może liczyć. U boku Iron Mana stają: Czarna Wdowa, Nick Fury i War Machine.

Iron Man 2 – obsada i twórcy

„Iron Man 2” to film powstały w ramach Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), czyli świata gdzie spotykają się: Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor czy Spider-Man. W głównego bohatera ponownie wciela się Robert Downey Jr. („Sherlock Holmes”, „Avengers: Koniec gry”), a partnerują mu między innymi: Gwyneth Paltrow („Siedem”, „Zakochany Szekspir”), Don Cheadle („Hotel Ruanda”, „Kłamstwa na sprzedaż”), Scarlett Johansson („Vicky Cristina Barcelona”, „Ghost in the Shell”), Sam Rockwell („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, "Błękitna iguana"), Mickey Rourke („Sin City – Damulka warta grzechu”, „Zapaśnik”) i Samuel L. Jackson („Pulp Fiction”, „Glass”). Za kamerą stanął Jon Favreau („Księga dżungli”, „Król lew”).

Iron Man 2 – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.