Irina

IRINA

Zdesperowana dziewczyna podejmuje decyzję, aby zostać surogatką. Pragnie w ten sposób zapewnić byt swojemu schorowanemu mężowi i dziecku.

Irina - opis

Irina (Martina Apostolova) zostaje zwolniona z pracy i tego samego dnia jej mąż ulega wypadkowi. Mężczyzna staje się kaleką i nie jest już w stanie utrzymać swojej rodziny. Aby zapewnić byt swoim bliskim, Irina decyduje się na desperacki krok i postanawia zostać surogatką. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że trudno jest oddać dziecko, które przez długie miesiące dojrzewało w jej łonie. Wciągająca bez reszty historia kobiety, która dzięki ciąży odkrywa świat na nowo.

Irina – twórcy i obsada

Wyreżyserowane przez wyróżnioną na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Nadejdę Kosevą („Lost and Found”). Widz obserwuje przemianę głównej bohaterki. W jej rolę wciela się debiutantka Martina Apostolova (za stworzoną przez siebie kreację aktorka otrzymała nagrody na festiwalach filmowych m.in. w Tibilisi, Hong Kongu i Warszawie). W pozostałych rolach występują Hristo Ushev („Vragove”), Irini Jambonas („While Aya Was Sleeping”), Kasiel Noah Asher („Kolor kameleona”) oraz Alexander Kossev (serial „Klinika na tretiya etazh”).

Irina - gdzie oglądać?

Film obejrzysz online na platformie VOD player.pl.