Interstellar

INTERSTELLAR

Historia Ziemi dobiega końca. Grupa astronautów wyrusza w międzygalaktyczną misję – muszą znaleźć planetę, która będzie nadawała się do zamieszkania przez ludzi. Oscar za efekty specjalne.

„Interstellar” – streszczenie

Ziemia w niedalekiej przyszłości. Planeta jest sukcesywnie niszczona przez klęski suszy, a ludziom grozi wyginięcie. Nieoczekiwanie naukowcy odkrywają możliwość podróżowania poza granice Układu Słonecznego. Grupa astronautów wyrusza w najważniejszą w dziejach ludzkości podróż – muszą znaleźć miejsce, gdzie nasz gatunek będzie mógł przetrwać. Na czele załogi staje Cooper, były pilot NASA, który obecnie zajmuje się uprawą roli.

Czemu warto obejrzeć „Interstellar”?

„Interstellar” to dramat science fiction z 2014 roku. Zabiera widzów w niezwykłą międzygalaktyczną podróż, której celem jest znalezienie nowego domu dla ludzkości. Film charakteryzuje tajemnicza i niepokojąca atmosfera. Produkcja zdobyła w sumie pięć nominacji do Oscara, w tym za najlepszą muzykę i scenografię, i została uhonorowana Oscarem za najlepsze efekty specjalne.

„Interstellar” – obsada

Reżyserem filmu jest trzykrotnie nominowany do Nagrody Amerykańskiej Akademii Christopher Nolan. Za zdjęcia odpowiedzialny był absolwent łódzkiej filmówki Hoyte Van Hoytemy. W obsadzie znaleźli się: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Michael Caine oraz Ellen Burstyn.

„Interstellar” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.