Instynkt

INSTINCT (2019)

Hipnotyczny thriller pokazujący psychologiczną grę w kotka i myszkę między odbywającym karę więzienia zwyrodnialcem i jego lekarką.

Instynkt - opis

Nicoline (Carice van Houten) jest doświadczoną psycholożką, która zaczyna pracę w zakładzie karnym. Kobieta spotyka na swej drodze Idrisa (Marwan Kenzari), przestępcę seksualnego mającego na swoim koncie wiele poważnych zbrodni. Po pięciu latach leczenia ma on po raz pierwszy opuścić placówkę penitencjarną. Specjaliści są pod wrażeniem postępów, jakie zrobił. Nicoline mu jednak nie ufa i ze wszystkich sił stara się przesunąć termin jego zwolnienia. Idris robi natomiast, co może, by przekonać ją do siebie i powoli zmienia się w manipulatora, którego Nicoline widziała w nim od początku. Między tą dwójką zaczyna się próba sił, a psycholożka, mimo swojej wiedzy i doświadczenia, zdaje się tracić kontrolę nad sytuacją.

Instynkt - twórcy i obsada

Reżyserką tego wciągającego obrazu jest Halina Reijn („Czarna księga”). W głównych rolach występują znana z serialu HBO Gra o tron Carice van Houten, Marwan Kenzari („Morderstwo w Orient Expressie”), Marie-Mae van Zuilen („Niemy strach”), Pieter Embrechts („Wizje Europy”) oraz Ariane Schluter („Borgman”).

Instynkt - nagrody

Produkcja zdobyła dwa wyróżnienia na MFF w Locarno – w tym Nagrodę Variety Piazza Grande.

Instynkt - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.