Idąc na południe

GOIN' SOUTH

Jack Nicholson w wyreżyserowanym przez siebie westernie wciela się w rolę koniokrada, który dostaje od losu drugą szansę.

Idąc na południe - opis

Henry Moon (Jack Nicholson) jest złodziejem koni, który zostaje schwytany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyźnie grozi za to stryczek. Z pomocą przychodzi mu jednak niejaka Julia Tate (Mary Steenburgen). Kobieta zgadza się go poślubić i zabiera na swoje ranczo. Umowa z szeryfem jest prosta. Moon odcina się od swojej przestępczej przeszłości i zaczyna pracować w położonej na terenie rancza kopalni złota. Początkowo temu niechętny, zaczyna w końcu godzić się z rzeczywistością. Czy jednak byli koledzy z bandy są w stanie tak szybko o nim zapomnieć?

Idąc na południe - twórcy i obsada

Komediowy western, który zapewnia sporą dawkę emocji i dobrego humoru. Scenarzyści zadbali o dowcipne dialogi oraz wciągającą fabułę. Reszty dopełnia doskonała obsada. W głównych rolach wystąpili nominowana za swoją kreację do Złotego Globu ówczesna debiutantka Mary Steenburgen (Melvin i Howard – Oscar, Służące) oraz trzykrotny zdobywca Nagrody Akademii Jack Nicholson (Lot nad kukułczym gniazdem, Lepiej być nie może), który stanął również za kamerą. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wielki aktor ma w swoim reżyserskim dorobku jeszcze dwa inne obrazy: nominowany do Złotej Palmy komediodramat Jedźmy przed siebie oraz kryminał Dwóch Jake’ów.

Idąc na południe - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.