Hudson Hawk

HUDSON HAWK

Po 10 latach odsiadki legendarny włamywacz Hudson Hawk (Bruce Willis) zamierza się ustatkować. Niestety, jest to tylko pobożne życzenie.

Hudson Hawk - opis

Wkrótce po wyjściu na wolność w życie Hawka wkracza koszmarna i bogata parka, Darwin i Minerva Mayflower. Małżonkowie mają dla niego wyjątkowe zlecenie. Hudson miałby ukraść trzy najpilniej strzeżone dzieła Leonarda da Vinci. Są to kryształowe statuetki, w których mistrz ukrył szczegóły swojego wynalazku zamieniającego ołów w złoto. Jeżeli Hudson nie wykona zadania, jego najbliższy przyjaciel zapłaci za to życiem...

Hudson Hawk - twórcy i obsada

Film jest dziełem Michaela Lehmanna („Jak pies z kotem”, „40 dni i 40 nocy”), a wyprodukowany został przez Joela Silvera. W roli genialnego złodzieja zobaczymy Bruce’a Willisa („Armagedon”, „Pulp Fiction”), który jest również współautorem scenariusza. Towarzyszą mu takie gwiazdy, jak Andie MacDowell („Dzień świstaka”, „Cztery wesela i pogrzeb”), Danny Aiello („Rób, co należy” – nominacja do Oscara), laureat Oscara za Prywatne piekło, nieżyjący już James Coburn (ostatni film, w jakim zagrał to Śnieżne psy) oraz Richard E. Grant (Gracz, Dracula, Wiek niewinności, Portret damy, Gosford Park).

Hudson Hawk - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.