Huba

Schorowany były robotnik w podeszłym wieku przyjmuje pod swój dach córkę i jej dziecko, a ich relacja przechodzi nieoczekiwaną przemianę. Film małżeństwa artystów Anny i Wilhelma Sasnalów.

„Huba” – streszczenie filmu

Starszy mężczyzna po odejściu z fabryki, w której pracował wiele lat, traci sens życia. Nie odnajduje się w codzienności. Nie może ani spać, ani jeść. Nie potrafi zrozumieć świata, który go otacza. Córka robotnika z dzieckiem, uciekając przed przemocą, zamieszkują ze schorowanym staruszkiem.

W filmie „Huba” zostają ukazane niespodziewanie połączone losy bohaterów: starego, chorego mężczyzny, młodej kobiety i dziecka. Każdy z nich próbuje oprzeć się monotonnej codzienności.

Czemu warto obejrzeć film „Huba”?

Film został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę. Otrzymał nagrodę Czarnego Konia na festiwalu Ars Independent oraz został nominowany do nagrody Grand Prix Festiwalu Nowe Horyzonty.

„Huba” – obsada

Dramat „Huba” z 2014 roku został stworzony przez małżeństwo artystów – Annę i Wilhelma Sasnalów. W obsadzie znaleźli się: Joanna Drozda, Jerzy Gajlikowski oraz Wojtek Słowik.

„Huba” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.