Hotel Artemis

Los Angeles 2028 rok. Hotel Artemis to tajny szpital dla przestępców. Pracująca tam Pielęgniarka musi zmagać się często z naprawdę paskudnymi typami. Każdy pacjent powinien jednak przestrzegać zasad. W innym przypadku czeka go sroga kara.

Hotel Artemis – opis

Szpitalne zasady są proste. Nie wolno obrażać personelu. Nie należy na teren szpitala wnosić broni. Nie można mordować innych pacjentów. Hotel został zbudowany na dwóch mocnych fundamentach – zaufanie i zasady. Co jednak, gdy ktoś ma za nic reguły i zbytnio panoszy się w przybytku? Wtedy właśnie rozpoczyna się krwawa łaźnia. Wszystko wskazuje na to, że to jeden z tych wieczorów. Gdy do Artemisa przybywa ścigany przez mafijnych bossów złodziej, Pielęgniarka oraz jej ochroniarz Everest będą mieli ręce pełne roboty. Opryszki mające „gdzieś” standardy, rozpoczynają brutalną rozgrywkę. Cóż, trzeba nauczyć rzezimieszków, czym jest bezwzględna dyscyplina.

Hotel Artemis – obsada i twórcy

„Hotel Artemis” to szalone kino akcji inspirowane filmami takimi jak „John Wick” czy „Atomic Blonde”. W roli głównej występuje Jodie Foster („Milczenie owiec”, „Kontakt”). Partnerują jej: Dave Bautista („Strażnicy Galaktyki”, „Spectre”), Sofia Boutella („Mumia”, „Climax”), Sterling K. Brown („Tacy jesteśmy”, „Czarna Pantera”) i Jeff Goldblum („Park Jurajski”, „Thor:Ragnarok”). Reżyseruje debiutant Drew Pearce.

Hotel Artemis – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.